فروشگاه رزتا

شاهنامه 1 و 2 ( داستان های کهن ، گلستان سخن ) دوکتاب 72 دقیقه ای در یک جلد

دو کتاب 72 دقیقه ای در یک جلد مجموعه کتاب های 72 دقیقه ای مجموعه ای متفاوت به منظور یادگیری مهارت های مختلف در تمامی زمینه ها می باشد ، امید است یاری گر شما هموطن عزیز در تمام مراحل زندگیتان باشد .

قیمت : 8,000 تومان
افزودن به سبد خرید

دو کتاب 72 دقیقه ای در یک جلد  
مجموعه کتاب های 72 دقیقه ای مجموعه ای متفاوت به منظور یادگیری مهارت های مختلف در تمامی زمینه ها می باشد ، امید است یاری گر شما هموطن عزیز در تمام مراحل زندگیتان باشد .

درباره شاهنامه :
شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی، حماسه‌ای منظوم در بحر متقارب مثمن محذوف و دربرگیرندهٔ نزدیک به 60٬000 بیت و یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین سروده‌های حماسه‌ای جهان است که سرایش و ویرایش آن گنجینه، دست‌آورد دست کم سی سال رنج و تلاش خستگی‌ناپذیر این سخن‌سرای بزرگ ایرانی است. درون‌مایهٔ این شاهکار ادبی، اسطوره‌ها، افسانه‌ها و تاریخ ایران از آغاز تا حمله اعراب به ایران در سدهٔ هفتم است که در چهار دودمان پادشاهی پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان گنجانده می‌شوند و به سه بخش اسطوره‌ای (از روزگار کیومرث تا پادشاهی فریدون)، پهلوانی (از خیزش کاوه آهنگر تا مرگ رستم) و تاریخی (از پادشاهی بهمن و پیدایش اسکندر تا گشایش ایران به دست اعراب) بخش‌بندی می‌شود.

 داستان های کهن
موضوع کتاب شاهنامه تاریخ کهن ایرانی است که در چند بخش اساطیری ، پهلوی و تاریخی به آن پرداخته شده است. بخش اول شاهنامه شامل افسانه ها و داستان های کهنی است که سینه سینه نقل شده است .
این کتاب گزیده ای از داستان های تاریخی از پادشاهی بهمن تا کشته شدن یزدگرد ، آخرین پادشاه ساسانی است که به نثر ساده بیان شده است .

تالیف : ابوالقاسم فردوسی
تصحیح و ویرایش : رقیه همایی
ناشر : ابتکار دانش
قطع کتاب : رقعی
نوع جلد : شمیز
تعداد صفحه : 72
شابک : 6-209-111-600-978
‏موضوع : ادبیات کهن ایران
نوبت چاپ : اول ، 1395
 
گلستان سخن
برگزیده اندیشه های گرانقدر حکیم ابوالقاسم فردوسی که در لابه لای داستان های شیرین و جذاب شاهنامه بیان شده در این کتاب بر حسب موضوعات مختلف گردآوری شده است .

تالیف : ابوالقاسم فردوسی
تصحیح و ویرایش : فهیمه سادات ناصری زاده  
ناشر : ابتکار دانش
قطع کتاب : رقعی انگلیسی
نوع جلد : شمیز
تعداد صفحه : 72
شابک : 4-216-111-600-978
‏موضوع : ادبیات کهن ایران
نوبت چاپ : اول ، 1395

 

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.