فروشگاه رزتا

دو کتاب رنگ آمیزی انگلیسی 72 دقیقه ای در یک جلد

رنگ آمیزی فعالیتی ساده است که به کودکان کمک می کند نه تنها از لحاظ شناختی و روانشناختی و رشد کنند بلکه خلاق نیز بشوند شوند. تقریبا همه کودکان رنگ کردن را دوست دارند و این موجب فراهم نمودن اوقات شاد و سالمی برای کودکان و حتی بزرگسالان نیز می شود. د

قیمت : 10,000 تومان
افزودن به سبد خرید

رنگ آمیزی فعالیتی ساده است که به کودکان کمک می کند نه تنها از لحاظ شناختی  و روانشناختی و رشد کنند بلکه خلاق نیز  بشوند شوند. تقریبا همه کودکان رنگ کردن را دوست دارند و این موجب فراهم نمودن اوقات شاد و سالمی  برای کودکان و حتی بزرگسالان نیز می شود. در اینجا بعضی از فواید اصلی رنگ آمیزی در رشد شناختی و روانی کودکان را با هم مرور می کنیم:

1) رشد مهارتهای حرکتی

فعالیت رنگ آمیزی به تقویت مهارت های حرکتی کودکان کمک می کند. درست گرفتن و حرکت دادن مداد رنگی مواردی هستند که به رشد و قوی تر شدن ماهیچه های انگشتان، دست ها و مچ دست کمک زیادی می کنند. رشد مهارت های حرکتی ظریف به کودکان کمک می کند تا بتوانند دست خط بهتری داشته باشند و همچنین در دستکاری اشیاء ریز (مانند باز و بسته کردن دکمه ها، بند کفش، مهره ها و …) بهتر عمل کنند. بدین ترتیب آنها می توانند با توجه به تقویت این مهارت های حرکتی، در تایپ کردن، فعالیت ها و کارهایی که مستلزم چالاکی حرکتی اند و همچنین رشته های ورزشی بهتر عمل کنند.http://raherasesh.ir/wp-content/uploads/2016/12/www.raherasesh.ir_.png1_.png

2) ایجاد آمادگی برای ورود به مدرسه

حین آموزش کودکان در کلاس های درس بالطبع آنها با فعالیت های مداد-کاغذی مانند تکالیف، مشق ها، امتحانات و دیگر فعالیت های نوشتنی سر و کار دارند. رنگ آمیزی می تواند در آماده سازی بچه ها برای نوشتن های سازمان یافته تر و پیشرفته تر بر روی کاغذ نقش قابل توجهی داشته باشد.

3) بر انگیختن خلاقیت

رنگ آمیزی روحیه خلاق و درک تفاوت ها و تمیز دیداری را پرورش می دهد. رنگ آمیزی باعث رشد تخیل بچه ها می شود؛ الهام بخش آنها برای بارش مغزی و فکری می شود و به طور طبیعی یاد می گیرند تا به ایده های جدید فکر کنند.

4) کمک به بهتر شدن دست خط

چالاکی و قدرت دست و توجه به جزئیات مواردی ضروری برای نوشتن کتابی و خط شکسته محسوب می شوند. شروع رنگ آمیزی در سن کوچکتر به رشد این ضروریات برای نوشتن کمک می کنند تا بعدا کار نوشتن برای کودک به راحتی و به طور طبیعی اتفاق بیافتد.

5) آگاهی، شناخت و تمیز رنگ هاhttp://raherasesh.ir/wp-content/uploads/2016/12/www.raherasesh.ir_.png22.png

رنگ آمیزی تمرینی است برای پرورش آگاهی از رنگ های اصلی و رایج و همچنین موجب آگاهی از رنگ های متنوعی می شود که کمتر شناخته شده اند.

6) تقویت  تمرکز و هماهنگی چشم-دست

هماهنگی و توانایی تمرکز در کودکان خردسال در حال رشد می باشد، تشویق فعالیت هایی مانند رنگ آمیزی موجب پرورش و تقویت سالم و کارآمد این استعداد می شود. گرفتن مداد رنگی، انتخاب رنگ ها، رنگ کردن جاهای مورد نظر و تراش کردن مداد رنگی ها همگی می توانند به پرورش و تقویت هماهنگی چشم-دست در کودکان کوچکتر بسیار کمک کنند.

7) پرورش ادارک دیداری-فضایی

کودکان بوسیله رنگ آمیزی از ساختار و چگونگی خطوط(شکسته، منحنی، خط راست …) و شکل آنها، الگوها و اشکال مختلف آگاه می شوند.

8) افزایش عزت نقس و اعتماد به نفس

توانایی تکمیل یک تکلیف، عزت نفس و اعتماد به نفس را در خردسالان به ارمغان می آورد. رنگ آمیزی  کردن و کامل کردن انواع طرحها برای کودکان دستاورد بزرگی به حساب می آید و حس غرور و اعتماد به خود را در آنها افزایش می دهد.

9) پرورش مهارت ابراز وجود

رنگ آمیزی وسیله ای مفید برای بیان و ابراز خود است که کودک درباره چگونه رنگ کردن و چه رنگی تصمیم می گیرد و به طریق خودشان و مرزهایش را وسیعتر می کند.http://raherasesh.ir/wp-content/uploads/2016/12/www.raherasesh.ir_.png5_.png

10) درمان و رهایی از استرس

رنگ آمیزی فعالیتی آرامش بخش و درمان کننده است؛ بویژه برای کودکانی که هیچ وسیله و روزنه ای برای دفع ناملایمات و تخلیه هیجانات ناخوشایند ندارند. حتی کودکانی که نرمال و عادی هستند نیز می توانند از طریق رنگ آمیزی احساسات، سَرخوردگی ها و عواطف خود را پالایش و پردازش کنند.
اکثر کودکان رنگ آمیزی کردن را دوست دارند. همچنین رنگ آمیزی گستره وسیعی از ابعاد جسمی و روانشناختی کودکان را پرورش می دهد. هر چه زودتر و در سن خردسالی کودک رنگ آمیزی کردن را شروع کند، یک عمر از مزایای مثبت آن بهره مند می شود.

 

 تالیف : سمانه پیروز مهر   
ناشر : ابتکار دانش
قطع کتاب : رقعی انگلیسی
نوع جلد : شمیز
تعداد صفحه : 72
شابک : 0-371-111-600-978
‏نوبت چاپ : 1395

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.